האם עובד שעבר תאונה אישית יהיה זכאי לדמי מחלה?

האם עובד שעבר תאונה אישית יהיה זכאי לדמי מחלה?

 

שאלה:

האם עובד שעבר תאונה אישית יהיה זכאי לדמי מחלה?

 

תשובה:

סעיף 11 לחוק דמי מחלה קובע, כי עובד הזכאי לתשלום על פי כל חיקוק בעד תקופת אי-כושר לעבודה מטעמי בריאות, לא יהיה זכאי לדמי מחלה על פי חוק דמי מחלה, לגבי התקופה שבעדה הוא זכאי לתשלום כאמור ולגבי כל תקופה שנקבע במפורש באותו חיקוק שאין העובד זכאי לתשלום בעדה עקב המחלה. זאת, למעט תשלום בעד נכות, גימלת תאונות אישיות לפי חוק הביטוח הלאומי, או פיצויים מכוח פקודת הנזיקין [נוסח חדש], שאינם סותרים קבלת דמי מחלה במקביל.

לכן, עובד שעבר תאונה אישית, שאינה תאונת עבודה ואינה תאונת דרכים, ולא מזכה אותו בתשלום מכוח חיקוק כלשהו, יהיה זכאי לניצול ימי מחלתו בתקופה זו. יצוין, כי חוק הביטוח הלאומי מעניק גמלת ביטוח נפגעי תאונות, לעובד שעומד בתנאי החוק, כאשר אירע לו אירוע פתאומי שבו גורם חיצוני גרם לחבלה פיזית וכתוצאה ממנה לאובדן כושר התפקוד. עם זאת, חוק הביטוח הלאומי קובע כי עובד לא יהיה זכאי לגמלה זו אם הוא זכאי לתשלום על פי כל חיקוק, למעט חריגים, ולכן כאשר עובד נפגע בתאונה אישית ויש באמתחתו ימי מחלה צבורים, הוא לא יהיה זכאי לתשלום גמלת ביטוח נפגעי תאונות כל עוד לא הסתיימה זכאותו לדמי מחלה.


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

זכאות עובד לדמי מחלה קרא עוד ...
האם ניתן לחפוף בין ימי הודעה מוקדמת לימי מחלה? קרא עוד ...
היעדרות הורה לצורך מתן סיוע אישי שאדם עם מוגבלות נזקק לו בשל מוגבלותו, לרבות השגחה, ליווי וטיפול קרא עוד ...
דמי מחלה- סקירה מקצועית קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST