עובד מסרב לעטות מסכה. האם ניתן לשלול ממנו את פיצויי הפיטורים?

עובד מסרב לעטות מסכה. האם ניתן לשלול ממנו את פיצויי הפיטורים?
שאלה:

עובד מסרב לעטות מסכה, האם ניתן לשלול ממנו את פיצויי הפיטורים?

תשובה:

הכלל על פי חוק פיצויי פיטורים הוא שפיטורי עובד מחייבים את המעסיק בתשלום פיצויי פיטורים (סעיף 1 לחוק). סמכותו של בית הדין לעבודה לפסוק פיצויי פיטורים לפי חוק פיצויי פיטורים מכילה את הסמכות לשלול פיצויי פיטורים או להפחיתם, בכפוף לתנאים המיוחדים שבסעיפים 16 ו- 17 לחוק פיצויי פיטורים.

בית הדין מציין כי  בהתאם לפסיקה, ככלל הפיטורים לכשעצמם, אף תוך כדי תשלום פיצויי פיטורים, הם עונש. על כן, שלילת פיצויי פיטורים ושלילת הודעה מוקדמת ייעשו במשורה ובמקרים הקיצוניים ביותר. כאשר מועלית על ידי המעסיק טענה בדבר שלילת פיצויי פיטורים מן העובד, או הפחתתם, יקח בית הדין בחשבון שיקוליו את מכלול נסיבות יחסי העבודה בין הצדדים, ולא רק את מעשיו של העובד, אשר לטענת מעסיקו מהווים עילה לשלילת פיצויי הפיטורים. השאלה, אם התנהגות מסוימת חמורה דייה כדי להצדיק פיטורים מיידים בלי פיצויים היא ביסודה שאלה של מידה ודרגה, הנתונה להערכתו של בית המשפט. בעת הפעלתו של שיקול הדעת על ידי בית הדין, יש להתחשב במכלול נסיבות העניין, שאפיינו את יחסי העבודה ואת סיומם, בהקשר התעשייתי הרלוונטי, וכן לאזן בין השיקולים השונים, לנוכח מטרותיה של השלילה או ההפחתה (סע"ש 21606-09-12 אופיר גרינוולד נ' אלאורית בע"מ).

בהתאם לפסיקה, תכליתה של שלילת פיצויי הפיטורים הינה הענשת העובד בגין עבירת משמעת חמורה שביצע וכן העברת מסר מרתיע לכלל העובדים מפני ביצוע מעשים דומים.

מכאן, שעל המעסיקה מוטל הנטל להוכיח כי העובד נוהג לבצע, במשך תקופה ממושכת, עבירות משמעת חמורות, ולשאלתנו, אי עטיית מסיכה מהווה גם עבירה על החוק. בכל מקרה, שלילת הפיצויים מהעובד והחזרתם אל המעסיק יכולה להיעשות רק אם בית הדין קבע זאת.


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

האם איחורים חוזרים ונשנים מצדיקים שלילת פיצויי פיטורים? קרא עוד ...
פיטורים ללא פיצויים קרא עוד ...
הזכות לפיצויי פיטורים בעת חילופי מעבידים קרא עוד ...
טבלת תעריפי יום הבראה במגזר הפרטי והציבורי לאורך השנים קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST