האם חלה חובה על המעסיק להפריש לעובד לקרן הפנסיה החל מהיום הראשון, כאשר עובר התקבל לעבודה עם קרן פנסיה פעילה, אך נמנע מלהציג אישור לכך?

האם חלה חובה על המעסיק להפריש לעובד לקרן הפנסיה החל מהיום הראשון, כאשר עובר התקבל לעבודה עם קרן פנסיה פעילה, אך נמנע מלהציג אישור לכך?

שאלה:
האם חלה חובה על המעסיק להפריש לעובד לקרן הפנסיה החל מהיום הראשון, כאשר עובר התקבל לעבודה עם קרן פנסיה פעילה, אך נמנע מלהציג אישור לכך?

תשובה:
על פי סע' 6ה לצו ההרחבה, מעסיק נדרש להעביר תשלומים 6 חודשים לאחר תחילת ההעסקה, אולם אם העובד התקבל לעבודה כשהוא מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו, על המעסיק להפריש לעובד לאחר שלושה חודשים, רטרואקטיבית החל מהיום הראשון. 

במספר פסיקות של בתי הדין האזוריים, נקבע כי החובה להציג אישור על קרן פנסיה פעילה מוטלת על העובד. כלומר, כאשר עובד נמנע מלהציג אישור על קרן פנסיה פעילה, הוא לא יהיה זכאי להפרשות החל מהיום הראשון, אף אם אכן הייתה לו קרן פנסיה פעילה. 


כך, בפסק הדין ס"ע 60926-12-14 וינשטיין לב נ' י. אדיב את י. גוז בע"מ, נקבע כי  "העובד  לא העביר למעסיקה בשום שלב, אישור על היותו "מבוטח בביטוח פנסיוני". לפיכך החובה להעביר תשלומים לקרן הפנסיה של העובד קמה רק לאחר חצי שנת עבודה."


כמו כן, בפסק הדין ס"ע 32229-12-15 ליאת ארבל נ' א.מ.ל אמריקן לייזר בע"מ נקבע כי "התובעת, מטעמיה היא, נמנעה מהצגת אסמכתא כלשהי בדבר קיומה של קרן פנסיה פעילה עובר לתחילת עבודתה בנתבעת. די בכך כדי לדחות את תביעתה."

יובהר, במקרים שפורטו להלן, התובעים ידעו על זכויותיהם הפנסיוניות, ולמרות זאת לא הציגו בפני מעסיקיהם אישור על כך שקיימת להם קרן פנסיה פעילה. על כן, חובת העובד להציג אישור בפני המעסיק לא פוטרת את המעסיק מהחובה ליידע את עובדיו על זכותם להפרשות פנסיוניות החל מהיום הראשון. 


 


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

דיווח מקוון של מעסיק על הפקדות לביטוח פנסיוני לקרן השתלמות ולקופת גמל קרא עוד ...
חובת מעסיקים להפקדת פיקדון למסתנן במקום הפרשות סוציאליות קרא עוד ...
הפרשה לפנסיה לעובדים זרים - סקירה מקצועית קרא עוד ...
תחולת סעיף 14 לפי הוראות האישור הכללי וצו ההרחבה לפנסיה חובה קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST