האם מעסיק ראשי לנכות הלוואת מעביד משכר מעוקל?

האם מעסיק ראשי לנכות הלוואת מעביד משכר מעוקל?

שאלה:

האם מעסיק ראשי לנכות הלוואת מעביד משכר מעוקל?

תשובה:

מעסיק רשאי להלוות כספים לעובד ולצורך פירעון ההלוואה לנכות משכרו מידי חודש סכומים. זאת בהתאם לתנאים הקבועים בחוק הגנת השכר ובהתאם להגבלת ניכוי החזר ההלוואה עד לגובה 25% משכר העובד.

במקרה בו מעסיק מקבל צו עיקול לשכרו של העובד, האם ההלוואה קודמת לעיקול והמעסיק רשאי לנכות את החזר ההלוואה החודשי לפני ניכוי הסכום המעוקל?

בע"א 1226/90 בנק לאומי נגד הסתדרות הרבנים דאמריקה נקבע -

"המסקנה היא, שלגבי אדם שאינו בנק, זכות הקיזוז שיש לו, איננה עדיפה על צו העיקול, שבא להגן על נושים אחרים. בנסיבות אלו, כאשר הקיזוז לא נעשה בפועל בטרם הגיע צו העיקול, הרי צו העיקול גובר על זכות הקיזוז ואין בעל זכות הקיזוז, יכול לבצע קיזוז לטובת עצמו, לאחר קבלת צו העיקול. על הצד השלישי, המקבל צו עיקול, להקפיא את כל נכסיו וכספיו של החייב הנמצאים בחזקתו ולא לעשות בהם שום שינוי, שיכול לפגוע בזוכה ע"פ צו העיקול".

מכאן, שמרגע בו התקבל צו עיקול על שכרו של העובד, מעסיק אינו רשאי לנכות משכרו של העובד כספים שהלווה לעובד.

 


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

ניכויים מותרים משכרו של עובד בהתאם לסעיף 25 לחוק הגנת השכר קרא עוד ...
טבלת שיעורי הפרשות החובה לפי צו ההרחבה לפנסיה חובה קרא עוד ...
שימוש פרטי במחשב בזמן העבודה- סקירה משפטית קרא עוד ...
תקרת סכומי השתתפות המעביד בהוצאות נסיעה לעבודה וממנה קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST