האם מעסיק אשר שולח לעובדיו תלוש שכר בדואר אלקטרוני פועל כדין?

האם מעסיק אשר שולח לעובדיו תלוש שכר בדואר אלקטרוני פועל כדין?

שאלה:

האם מעסיק אשר שולח לעובדיו תלוש שכר בדואר אלקטרוני פועל כדין?

תשובה:

תקנות הגנת השכר (דרכים מיוחדות למסירת תלושי שכר), התשע"ז-2017, קובעות כי מעסיק רשאי למסור לעובדיו את תלוש השכר שלא באמצעות נייר מודפס, אלא באמצעות דואר אלקטרוני.

זאת, בתנאי שהעובד נתן את הסכמתו בחתימתו על טופס טופס הסכמה לקבלת תלוש שכר אלקטרוני בהתאם לטופס הקבוע בתקנות ובתנאי שניתן להדפיס את התלוש.

עובד רשאי, בכל עת, לחזור בו בכתב מהסכמתו למסירת תלוש השכר באמצעות דואר אלקטרוני, והמעסיק יפעל לפי הודעתו החל בחודש שלאחר החודש שבו הודיע העובד כאמור.

תלוש השכר האלקטרוני יכול להיות באמצעות אתר אינטרנט מאובטח מטעם המעסיק, או באמצעות דואר אלקטרוני פרטי של העובד או בדואר אלקטרוני מטעם המעסיק.

במקרה של שליחת התלוש לדואר האלקטרוני הפרטי של העובד, על העובד להשיב למעסיק כי קיבל את התלוש עד ליום ה- 14 בחודש שבו התקבל השכר. במידה והמעסיק לא קיבל הודעה זו, עליו להנפיק לעובד בתוך 5 ימים נוספים (עד ליום ה- 19 בחודש) תלוש שכר מודפס.

מעסיק שמסר לעובד את תלוש השכר באמצעות דואר אלקטרוני יאפשר לעובדו את קבלת תלוש השכר מודפס לתקופה שלא תפחת משבע שנים.

לטופס הסכמה לקבלת תלוש שכר אלקטרוני לחץ כאן
לתקנות הגנת השכר (דרכים מיוחדות למסירת תלושי שכר), התשע"ז – 2017 לחץ כאן


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

ניכויים מותרים משכרו של עובד בהתאם לסעיף 25 לחוק הגנת השכר קרא עוד ...
הכללים לניכוי חוב משכרו של העובד קרא עוד ...
אילו רכיבים מזכים בפיצויי הלנת שכר קרא עוד ...
מועד תשלום שכר עבודה והמועד שממנו השכר ייחשב כמולן קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST