האם מותר להעסיק עובד זר בעל רישיון ישיבה לפי סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל?

האם מותר להעסיק עובד זר בעל רישיון ישיבה לפי סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל?

שאלה:

האם מותר להעסיק עובד זר בעל רישיון ישיבה לפי סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל?

תשובה:

ככלל, אין מניעה להעסיק מבקש מקלט המחזיק ברישיון ישיבה לפי סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה לישראל (להלן: "אישור שהייה"), בתוקף.

קיימים מספר מקרים בהם ישנה הגבלה על העסקת מבקשי מקלט:

  1. במידה וברישיון השהייה מופיעות המילים "אינו רשאי לעבוד". לעומת זאת, במידה וברישיון נכתב "רישיון זמני זה אינו מהווה רישיון עבודה", ניתן להעסיק את המחזיק ללא חשש מפני אכיפה.

  2. במידה וברישיון השהייה מופיע איסור להתגורר ולעבוד בערים מסוימות, לא ניתן להעסיק את העובד באותן ערים, אולם ניתן להעסיקו בכל מקום אחר בישראל.

  3. אסור להעסיק עובד אשר שוהה במתקן חולות.

 


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

העסקת עובדים זרים- סקירה קרא עוד ...
חובת מעסיקים להפקדת פיקדון למסתנן במקום הפרשות סוציאליות קרא עוד ...
כללים להעסקת עובד זר מומחה קרא עוד ...
חובת העמדת מגורים הולמים לעובדים זרים- סקירה מקצועית קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST