האם "הלכת הטיפים" חלה על העובדים בכל הענפים אשר מקבלים טיפים?

האם "הלכת הטיפים" חלה על העובדים בכל הענפים אשר מקבלים טיפים?

שאלה:

האם "הלכת הטיפים" חלה על העובדים בכל הענפים אשר מקבלים טיפים?

תשובה: 

בע"ע 18024-12-18 יורם אביחסרה נ' יעקב זכאי, אשר ניתן על ידי בית הדין הארצי לעבודה, ביום 19.5.2019, נקבע כי ההלכה הקובעת בעניין "טיפים" הניתנים למלצרים, על פיה הכנסה מתשר בענף המסעדנות מהווה הכנסה של העסק ומהווה הכנסת עבודה של 'עובדי שרשרת השירות' מהמעסיק, בין אם התשר עבר בספרי המסעדה ובין אם לא, היא תלוית הקשר תעשייתי ולא הוכח כי יש להחילה גם על כל עובד, בכל ענף, אשר מקבל טיפים. משכך, גם אם העובד אכן קיבל מעת לעת "טיפים" – הרי שאלה שולמו לו על ידי לקוחות העסק באופן וולונטארי, ואין לקחתם בחשבון כחלק משכר עבודתו

לפסק הדין המלא לחץ כאן


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

ניכויים מותרים משכרו של עובד בהתאם לסעיף 25 לחוק הגנת השכר קרא עוד ...
הכללים לניכוי חוב משכרו של העובד קרא עוד ...
אילו רכיבים מזכים בפיצויי הלנת שכר קרא עוד ...
מועד תשלום שכר עבודה והמועד שממנו השכר ייחשב כמולן קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST