האם היעדרות ב1 בספטמבר מזכה את העובד בתשלום?

האם היעדרות ב1 בספטמבר מזכה את העובד בתשלום?

שאלה:

עובד מבקש להיעדר מעבודתו ב1 בספטמבר, יום תחילת שנת הלימודים. האם הוא יהיה זכאי לתשלום?

 

תשובה:

עובדים רבים מעוניינים להיעדר ב1 בספטמבר, שהוא יום תחילת הלימודים בבתי הספר ובגנים.

1 בספטמבר אינו נכלל בגדר מועדי ישראל שצויינו כיום חג (לפי פקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948) ולכן אינו נחשב כיום מנוחה שבו זכאי העובד למנוחה בתשלום.

עם זאת, ייתכן כי בהסכם אישי, בהסכמים קיבוציים או בצווי הרחבה שונים נכלל יום זה כיום בחירה שבו העובד יכול להעדר בתשלום.

עובדים במגזר הפרטי שלא חל עליהם הסכם שקובע כי 1 בספטמבר הוא יום בחירה המזכה בתשלום, יכולים להיעדר ביום זה ללא תשלום, או לבקש את יום זה כיום חופשה מתוך מכסת ימי חופשתם השנתית.

אם העובד מעוניין שהמעסיק לא יסרב לבקשתו לצאת לחופשה ביום 1 בספטמבר, עליו להודיע למעסיק על כך לפחות 30 יום מראש. סעיף 6(ב) לחוק חופשה שנתית קובע כי, בהודעה למעביד של 30 ימים מראש לפחות, עובד רשאי לקחת יום אחד מן החופשה במהלך שנת העבודה שבעדה היא ניתנת בכל מועד שיבחר (וכן יום אחד נוסף באחד מהימים המנויים בתוספת, אך 1 בספטמבר אינו נכלל ברשימה). כלומר, סעיף זה מאפשר לעובד שני ימים בשנה שבהם הוא מחליט על מועדי החופשה, במידה ויודיע על כך למעביד 30 יום מראש.


המידע האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי מצדה של חברת חשב מערכות מידע (2012) בע"מ

X
X

מסמכים מקושרים

טבלה מסכמת צבירת זכויות בתקופות של אי עבודה קרא עוד ...
תשלום שכר לעובדים בעבור "יום כיף" קרא עוד ...
אורך ימי החופשה השנתית במגזר העסקי (תעשיה, מלאכה ועוד) קרא עוד ...
טבלת אורך החופשה השנתית בהתאם לחוק חופשה שנתית קרא עוד ...

מי שצפה במסמך התעניין גם

המידע המופיע באתר איננו מהווה מידע משפטי ואינו מתייחס למקרים קונקרטיים אלא מידע כללי בלבד השימוש במידע הוא על דעת המשתמש בלבד ואנו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ספציפי

כל הזכויות שמורות לחשב מערכות מידע (2012) בע”מ © אין להעתיק / להעביר / לשכפל תוכן מאתר זה ללא אישור בכתב מחברת "חשב"

Powered by: Power Marketing

Designed by: DigitalST